Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu

Centrum Ksztłacenia Ustawcznego Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy przy KPIRiP organizuje kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Kurs adresowany jest do:

• pracodawców,
  • osób prowadzących zakład pracy w imieniu pracodawcy,
  • prywatnych przedsiębiorców, posiadający uczniów (praktykantów),
  • rzemieślników prowadzących naukę zawodu,
  • osób zatrudnionych u pracodawcy ,
  • osób, które zamierzają pracować w zakładzie pracy jako instruktor praktycznej nauki zawodu.

Podstawowym celem kursu jest przygotowanie słuchaczy do pracy dydaktyczno – wychowawczej
w zakresie praktycznej nauki zawodu w zakładach pracy. Ukończenie kursu jest warunkiem do przyjmowania uczniów, praktykantów w zakładach usługowych (fryzjerskich, kosmetycznych, krawieckich i wielu innych) oraz placówkach handlowych (sklepach) i zakładach produkcyjnych.

Wymóg powyższy wynika z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu (Dz. U. z 2010 r. Nr 244 poz. 1626).

Program kursu obejmuje m. in. następujące zagadnienia:

• podstawowe pojęcia i działy pedagogiki,
  • elementy teorii wychowania,
  • wybrane zagadnienia z pedagogiki pracy,
  • podstawowe wiadomości z psychologii ogólnej,
  • psychologia pracy,
  • proces nauczania – uczenia się,
  • planowanie pracy dydaktyczno – wychowawczej,
  • podstawy prawne kształcenia zawodowego,
  • przygotowanie dokumentacji pedagogicznej,
  • zajęcia praktyczne.

Przewidywana liczba godzin na kursie – 80 (w tym 70 godzin z psychologii, pedagogiki i metodyki oraz 10 godzin z praktyki metodycznej).

Zakłada się możliwość dostosowania czasu trwania kursu do zgłoszonych oczekiwań uczestników kursu.

Warunkiem ukończenia kursu będzie aktywne uczestnictwo w zajęciach, opracowanie i oddanie prac pisemnych w zakresie danego przedmiotu oraz pozytywne zaliczenie egzaminu końcowego złożonego przed komisją egzaminacyjną powołaną przez organizatora kursu.

Osoby, które ukończą kurs uzyskają uprawnienia w zakresie przygotowania pedagogicznego do praktycznego nauczania zawodu (wszystkie formy nauczania oprócz uprawnień do nauczania w szkołach).

Wykładowcy prowadzący zajęcia na kursie to osoby z bogatym doświadczeniem, posiadające odpowiednie przygotowanie pedagogiczne.

Uczestnictwo w kursie jest płatne, według aktualnego cennika wynosi 650 zł (zrzeszeni) lub 700 zł (klienci zewnętrzni). W cenie kursu zapewniamy wszystkim uczestnikom niezbędne materiały do nauki.

Wszystkich zainteresowanych kursem prosimy o zgłoszenia do Działu Projektów, Promocji i Przedsiębiorczości pod numerem telefonu 52 321 37 66, bądź bezpośrednio w biurze Izby, II piętro pok. 29.

Osoba do kontaktu: Dominika Przybylińska

Zgłoszenia i zapisy przyjmowane są na podstawie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych wraz z opłatą w wysokości 50% ceny kursu, którą należy dokonać na konto KPIRiP w Bydgoszczy, ul. Piotrowskiego 11

z dopiskiem „imię i nazwisko – zaliczka na kurs pedagogiczny”

Komplet dokumentów należy złożyć osobiście w siedzibie KPIRiP w Bydgoszczy w pokoju nr 29 (II piętro) lub przesłać skanem na adres dominika.przybylinska@izbarzem.pl