Kurs pedagogiczny dla instruktorów

Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu

Na kurs pedagogiczny przyjmujemy:

• pracodawców,
  • osób prowadzących zakład pracy w imieniu pracodawcy,
  • prywatnych przedsiębiorców, posiadający uczniów (praktykantów),
  • rzemieślników prowadzących naukę zawodu,
  • osób zatrudnionych u pracodawcy ,
  • osób, które zamierzają pracować w zakładzie pracy jako instruktor praktycznej nauki zawodu,
  • wykładowcy/trenerzy prowadzący zajęcia dydaktyczne w ramach pozaszkolnych form kształcenia, a nie posiadający formalnego przygotowania pedagogicznego,
  • pracodawcy lub osoby wyznaczonej przez pracodawcę do przeprowadzania instruktażu stanowiskowego BHP.

Podstawowym celem kursu jest przygotowanie słuchaczy do pracy dydaktyczno – wychowawczej między innymi w zakresie praktycznej nauki zawodu w zakładach pracy oraz innych pozaszkolnych form nauczania. Ukończenie kursu jest warunkiem do przyjmowania uczniów, praktykantów w zakładach usługowych (fryzjerskich, kosmetycznych, krawieckich i wielu innych) oraz placówkach handlowych (sklepach) i zakładach produkcyjnych, a także w nauczaniu i szkoleniu w formach pozaszkolnych.

Przewidywana liczba godzin na kursie – 48 (w tym zagadnienia z zakresu pedagogiki, psychologii i metodyki łącznie 40 godzin oraz umiejętności dydaktyczne 8 godzin).

Kurs pedagogiczny  organizujemy  w trybie stacjonarnym poniedziałek –piątek.

• podstawowe pojęcia i działy pedagogiki,
  • elementy teorii wychowania,
  • wybrane zagadnienia z pedagogiki pracy,
  • podstawowe wiadomości z psychologii ogólnej,
  • psychologia pracy,
  • proces nauczania – uczenia się,
  • planowanie pracy dydaktyczno – wychowawczej,
  • podstawy prawne kształcenia zawodowego,
  • przygotowanie dokumentacji pedagogicznej,
  • coaching, mentoring i tutoring w pozaszkolnych formach nauczania,
  • gry symulacyjno – diagnostyczne w pozaszkolnych formach kształcenia,
  • wskazania metodyczne sposobów realizacji instruktażu stanowiskowego BHP,
  • zajęcia praktyczne.
Warunkiem ukończenia kursu jest aktywna obecność i aktywne uczestnictwo w zajęciach, oraz pozytywne zaliczenie egzaminu końcowego złożonego z części pisemnej i praktycznej złożonego przed komisją egzaminacyjną powołaną przez organizatora kursu.

Uczestnik kursu po zdaniu egzaminu końcowego uzyskuje uprawnienia państwowe w zakresie przygotowania pedagogicznego (wszystkie formy nauczania oprócz uprawnień do nauczania w szkołach).

Warunkiem formalnym uczestnictwa w kursie jest złożenie kompletu dokumentów, który składa się z formularza zgłoszeniowego kandydata na kurs oraz potwierdzenia wniesienia opłaty wpisowej w całości lub w wysokości 50% ceny kursu*.

Dokumenty należy dostarczyć w formie papierowej do biura KPIRiP w Bydgoszczy mieszczącego się przy ul. Piotrowskiego 11, II piętro, pok. 28 (biuro czynne pn. – pt. w godz. 7.30 – 15.30), bądź przesłać elektronicznie (w formie skanu) na adres mailowy szkolenia@izbarzem.pl.

Płatności należy dokonać przelewem na konto: KPIRiP w Bydgoszczy, ul. Piotrowskiego 11, 85-098 Bydgoszcz

NEST BANK  37 2530 0008 2020 1069 8685 0001

Tytułem: zaliczka na kurs pedagogiczny – imię i nazwisko uczestnika kursu

Wszystkich zainteresowanych kursem prosimy o zgłoszenia do Działu Projektów, Promocji i Przedsiębiorczości pod numerem telefonu 52 321 37 66 lub 52 322 12 77; po 15:30 kom. 693 527 972 , bądź bezpośrednio w biurze Izby, II piętro pok. 28.

Osoba do kontaktu: Bartosz Nogala

Gwarantujemy wysoką jakość usług, posiadamy wpis do Bazy Usług Rozwojowych, wpis do rejestru instytucji szkoleniowych WUP oraz certyfikat jakości usług: egzaminacyjnych, doradczych, informacyjnych i szkoleniowych wg normy PN-EN ISO 9001:2015

*W przypadku płatności ratalnej pozostałą część opłaty uczestnik zobowiązany jest uiścić w terminie wskazanym przez Organizatora kursu.

Szczegółowe informacje:

Bartosz Nogala